Spoločnými silami

Medzi hlavné ciele Občianskeho združenia Spoločnými silami patrí pozitívny vývoj občanov Slovenskej republiky,

činnosť talentovaných ľudí z oblasti športu, kultúry i ostatných sfér života spoločnosti,
zachovanie a preventívna ochrana zdravého životného štýlu, podpora projektov v oblasti regionálnej politiky a cestovného ruchu.

korešpondenčná adresa

OZ Spoločnými silami
Kuzmányho 8
010 01 Žilina
Číslo účtu: 2574984159/0200 VÚB

história

Juraj Blanár mal v minulosti vlastné charitatívne aktivity. Postupne ich počet narástol, tak ich zastrešil Nadačný fond Juraja Blanára, ktorý fungoval pod Nadáciou 21. storočia v Žiline. Aj tieto aktivity sa časom rozrástli, preto sa v decembri 2008 Juraj Blanár rozhodol spolu s priateľmi založiť OZ Spoločnými silami.

Rada Nadačného fondu zasadala prvýkrát v apríli roku 2007. Zaoberala sa dvomi aktuálnymi projektmi - spoluprácou s MY Žilinskými a MY Kysuckými novinami na podporu hendikepovaných športovcov. Členovia potvrdili hlasovanie čitateľov a odporučili priznať finančné dary vo výške 50-tisíc korún (1 660 eur) jednému zástupcovi zo žilinského a jednému z kysuckého regiónu.

Koncom októbra 2007 bolo slávnostne otvorené nové multifunkčné ihrisko pri základnej škole v Žiline-Trnovom. Nadačný fond Juraja Blanára prispel na tento projekt čiastkou 1,3 milióna korún (43 152 eur).

V novembri toho istého roku spolupracoval Nadačný fond Juraja Blanára s MY Žilinskými novinami na súťaži o Dieťa roka. Rada fondu prispela víťazom malou-veľkou odmenou - plyšovými hračkami, ktoré potešili súťažiace deti.

Príprava štvrtého ročníka projektu Juraj Blanár pomôže rodine v spolupráci s MY Žilinskými novinami začala v januári 2008. Do súťaže sa prihlásilo desať rodín. V redakcii MY Žilinských novínsa konalo aj slávnostné vyhlásenie víťaza súťaže.


Koncom januára 2008 sa skončili rokovania s redakciou MY Kysuckých novín o projekte pomoci sociálne slabším rodinám z okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto pod názvom Juraj Blanár pomôže jednej rodine. Príbeh, ktorý dostal najviac hlasov od čitateľov získal 50-tisíc korún (1 660 eur).

súčasnosť

Projekt Juraja Blanára je súčasťou regionálnych novín už deväť rokov a za toto obdobie si našiel svojich verných čitateľov a priaznivcov. Tí svojimi hlasmi rozhodujú o tom, ktorý z príbehov bude finančne podporený.

Aj vďaka projektu Juraja Blanára nie sú obyvateľom nášho kraja ľahostajné osudy iných a ich životné príbehy nútia nás všetkých zastaviť sa a zamyslieť sa nad zmyslom života. Za deväť rokov existencie charitatívneho projektu zameraného na podporu sociálne slabších, sa podarilo pomôcť niekoľkým desiatkam ľudí v núdzi, hendikepovaným či mladým športovým talentom.V roku 2013 boli príbehy ľudí v núdzi doplnené o zdravotné sestry, ktoré sa vďaka svojmu poslaniu a obetavej práci zaslúžia náš obdiv a úctu.

Aj pre víťazku súťaže v MY Kysuckých novinách - Emíliu Jedinákovú – sa stala jej práca poslaním a už 13 rokov pracuje v Domove sociálnych služieb v Horelici. Výhra 2000 eur od Juraja Blanára ju potešila. Rovnakú sumu získala aj zdravotná sestra Martina Vladárová, ktorá dostala najviac hlasov od čitateľov MY Žilinské noviny.

MÁTE OTÁZKY, CHCETE POMÔCŤ? NEVÁHAJTE A NAPÍŠTE NÁM!

fotogaléria

>
<